Česnek

 

6. ČESNEKOVÁ PASTA:

500 g česneku, 150 g soli, 200 g ztuženého 100% tuku (Omega). Česnek umeleme nebo prolisujeme a promícháme se solí. Necháme 1 hodinu odležet. V kastrolku rozpustíme tuk, vložíme česnek a na mírném ohni mícháme, až je směs dobře prohřátá. Když začne pěnit, odstavíme a mícháme do mírného vychladnutí. Plníme do skleniček, zavíčkujeme až po úplném vychladnutí.

5. LAHŮDKOVÝ PIKANTNÍ ČESNEK:

2 dl vody, 2 dl bílého vína, 2 dl octa, 6 lžicek cukru, 3 lžičky soli. Z výše uvedených surovin vaříme 3 minuty nálev. Do malých skleniček od dětské výživy dáme po 1 lžičce oleje, 1 hřebíček, 3 kuličky pepře, 1 kuličku nového koření, malou sušenou feferonku a 1 bobkový list. Naskládáme oloupané stroužky česneku a zalijeme horkým nálevem. Zavíčkujeme a sterilujeme 10 minut.

4. ČESNEKOVÁ PASTA SE SOLÍ:

Česnek umeleme, důkladně prosolíme, dáme do skleniček a 3 dny necháme otevřené – česnek nabývá. Pak uzavřeme a uložíme v chladu.

3. ČESNEK NA ZIMU:

1 litr vody, 1 kg soli. Svaříme vodu se solí a necháme vychladnout. Oloupané stroužky česneku uložíme do menších skleniček a zalijeme vychladlým solným roztokem. Sůl se ve vodě všechna nerozpustí, proto do každé skleničky přidáme trochu soli z nálevu. Skleničky zavíčkujeme, ponoříme do vroucí vody na 5-7 minut. Necháme vychladnout a uložíme v chladu.

2. ČESNEKOVÁ PASTA S TUKEM:

500 g česneku umeleme, přidáme 100 g soli a vše dáme do 200 g rozehřátého 100% tuku. Mícháme až směs začne pěnit. Studené plníme do skleniček a uložíme v chladnu.

1. ČESNEKY PRO LABUŽNÍKY:

Svaříme 1 dl octa s 1 dl bílého vína, přidáme špetku tymiánu, 1 lžičku soli a 1 bobkový list. Do vařícího nálevu dáme 1 kg oloupaných stroužků česneku a 5 minut povaříme. Česnek i s nálevem dáme do skleniček a do každé dáme 1 lžíci oleje.