Hrozny, meloun a kiwi

 

6. KOMPOT Z VINNÝCH HROZNŮ:

Kuličky hroznového vína naskládáme do 3 dl sklenice, zasypeme 1 lžičkou cukru a zalijeme převařenou teplou vodou. Sterilujeme 20 minut při 85 °C.

5. HROZNOVÁ MARMELÁDA:

2 kg vinných hroznů, 1 kg krystalového cukru, 2 dl červeného vína. Oprané bobule zalijeme červeným vínem a za stálého míchání na mírném ohni rozvaříme. Prolisujeme a svaříme s cukrem. Nalijeme do sklenic, uzavřeme víčky, obrátíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.

4. OPILÉ KIWI:

10 kiwi, 20 kuliček pepře, strouhaná kůra z 1 citronu. Oloupaná kiwi nakrájíme na kolečka, plníme do sklenic, přidáme citronovou kůru a pepř. Zalijeme cukerným nálevem. V 6 lžících vody rozpustíme 200 g krupicového cukru a krátce povaříme se 4 hřebíčky. Přecedíme a smícháme s 1/2 litrem vodky. Uzavřené necháme 1-2 týdny uležet.

3. MELOUN V RUMU:

Pevnou dužinu z melounu zbavíme pecek a nakrájíme na kousky. Plníme do sklenic, do každé přilijeme 1 dl rumu, 3 lžíce cukru a 2 plátky citronu. Dolijeme horkou vodou a sterilujeme 10-15 minut při 85 °C.

2. PIKANTNÍ HROZNOVÉ VÍNO:

Hrozny, feferonky, sladkokyselý nálev Deko (připravený podle návodu). Bobulky vína naskládáme do sklenic, přidáme kousek feferonky, zalijeme nálevem a krátce sterilujeme. Je to vynikající příloha, sladká a zároveň ostrá.

1. HROZNOVÝ KOMPOT:

1 kg hroznového vína, 150 g krystalového cukru, 1/4 litru vody, 1 lžíce koňaku. Kuličky otrháme, omyjeme a  necháme okapat. Nasypeme do sklenic a zalijeme cukeným roztokem (cukr svaříme s vodou do takové hustoty, že když ponořenou varečku vytáhneme, cukerný roztok stéká po kapkách). Ochutíme koňakem a sterilujeme 25 minut při 85 °C.