Štika, úhoř, pstruh

 

5. NALOŽENÝ PSTRUH:

Porce ryby posypeme grilovacím kořením, proložíme kolečky cibule a nakrájeným česnekem. Zalijeme olejem, necháme do druhého dne uležet a pak jen prudce upečeme. Místo pstruha můžeme nakládat kapra i jiné ryby.

4. PLNĚNÝ PSTRUH:

Dobře omytého a osušeného pstruha naplníme plátky tvrdého sýra svinutými do roliček nebo strouhaným sýrem. Rybu zavineme do plátku anglické slaniny a pečeme na rožni po obou stranách. Můžeme také zabalit do olejem vymazaného alobalu a upéct v troubě.

3. ÚHOŘ V ZÁZVOROVÉM MÁSLE:

1 lžíce změklého másla, 1 lžička hořčice, 4 stroužky utřeného česneku, 1/2 lžičky mletého zázvoru, 1 lžička drceného kmínu, trochu mletého pepře, sekaná petrželka. Připravíme marinádu z uvedených surovin. Celého vykuchaného úhoře osolíme, potřeme marinádou (hlavně uvnitř). Zabalíme do alobalu a necháme 24 hodin v chladu uležet. Druhý den připravíme buď přímo v alobalu na rožni nebo na sporáku na pánvičce.

2. MOŘSKÁ ŠTIKA NA BYLINKÁCH:

Kousky lehce rozmražené mořské štiky rozložíme na olivovým olejem potřený pekáč. Rybu okořeníme směsí čerstvé i sušené bazalky, oregana, směsi na ryby (opatrně, je solená) a osolíme. Krátce pečeme, až ryba změkne, ale neobracíme. Upečenou rybu podáváme s pečenými brambory.

1. PSTRUH NA GRILU:

Očištěného, vykuchaného pstruha uvnitř vytřeme citronovou šťávou. Smícháme hodně nasekané cibulky s nakrájenou petrželovou natí. Naplníme břišní dutinu pstruha, zašijeme nebo protkneme grilovací jehlou a obalíme v hladké mouce smíchané s mletou paprikou. Pečeme na roštu či pánvi, potíráme rozpuštěným máslem.