Pomazánky pikantní

 

10. KŘENOVÁ POMAZÁNKA S JABLKEM:

100 g tvrdého sýra, 2 lžíce strouhaného křenu, 1/2 jablka, 4 lžíce tatarské omáčky. Nastrouháme sýr i jablko, smícháme s křenem a spojíme tatarskou omáčkou.

9. KŘENOVÁ POMAZÁNKA:

Jeden díl jemně nastrouhaného křenu, dva díly nastrouhaného tvrdého sýra, tatarská omáčka. Smícháme sýr s křenem a spojíme s tatarskou omáčkou, které má být objemově tolik jako míšenina křenu a sýra. Pro zpestření vmícháme nasekanou pažitku nebo nať z cibulky.

8. ČESNEKOVÁ POMAZÁNKA S VEJCI:

100 g másla, 2 natvrdo uvařená vejce, 2 stroužky česneku, mléko podle potřeby, pepř, sůl. Máslo utřeme do pěny, přidáme česnek utřený se solí, pepř, podle potřeby mléko. Přimícháme nastrouhaná vajíčka. Mažeme na chleba nebo pečivo, zdobíme petrželkou. Místo česneku můžeme máslo utřít se sardelovou pastou.

7. GASPAČO:

Umeleme 200 g špeku, 1 velkou cibuli, 1 paličku česneku, 1 kyselou okurku, přidáme 1 malý rajský , protlak, 1 lžíci hořčice, pepř a sůl podle chuti. Promícháme, mažeme na chleba nebo topinku.

6. FALEŠNÝ TATARÁK:

150 g měkkého salámu (mletého) nebo čajovky, 1 cibule nakrájená nadrobno, kečup, trocha piva, 1 žloutek, trocha grilovacího koření, pálivá paprika, pepř, sůl. Vše smícháme jako klasický tatarák a mažeme na topinky.

5. ĎÁBELSKÁ POMAZÁNKA:

200 g měkkého salámu, 1 natvrdo uvařené vejce, 2 sterilované okurky, 1 drobně nakrájená cibule, 1-2 feferonky. Do větší mísy nastrouháme salám, vejce, okurky, přidáme nakrájenou cibuli a drobně nakrájené feferonky. Svaříme 1/2 lžičky octa, 1 lžíci kečupu, 2 lžíce hořčice, ochutíme 1/2 lžičkou cukru a 1/2 lžičkou mletého pepře. Necháme vychladnout a promícháme s nastrouhanou směsí. Mažeme na chlebíčky, jednohubky.

4. POMAZÁNKA Z VEPŘOVÉHO MASA:

1 konzerva „Vepřové ve vlastní šťávě“, 1 lžíce hořčice, 1 lžíce kečupu, 1 lžíce sójové omáčky, pár kapek koření Tabasco, 2 stroužky česneku, mletý pepř. Vepřové z konzervy jemně nasekáme (můžeme použít i robot). Česnek utřeme nebo prolisujeme a společně s ostatními přísadami zamícháme do masové směsi. Podle chuti dochutíme pepřem. Mažeme na krajíce na sucho opečeného chleba.

3. ĎÁBELSKÁ POMAZÁNKA:

Umeleme maso z 1 hovězí nebo vepřové konzervy ve vlastní šťávě spolu s 1 velkou cibulí, 2 stroužky česneku a 4 pálivými papričkami (můžeme dát i míň, pokud nemáme rádi opravdu velmi pálivou chuť). Vše promícháme se 100 g tvrdého strouhaného sýra a majolkou podle chuti. Mažeme na chleba, veku a zdobíme zeleninou.

2. OSTRÁ SÝROVÁ POMAZÁNKA:

Ušleháme 150 g měkkého tvarohu se 3 lžícemi mléka, přidáme sladkou mletou papriku podle chuti, drobně nasekané feferonky nebo chilli koření, 100 g jemně nastrouhaného tvrdého sýra, 50 g hrubě nastrouhané Nivy, osolíme a dobře promícháme.

1. NEJLEPŠÍ A NEJRYCHLEJŠÍ ČESNEKOVÁ POMAZÁNKA NA CHLEBÍČKY:

Nastrouhejte na jemno sýr – cihlu, přidejte nalisovaný česnek, tatarskou omáčku Hellmans a promíchejte. Je skvělá!!!