Pomazánky s uzeninou nebo škvarky

 

22. ANGLICKÁ POMAZÁNKA.

100 g anglické slaniny, 4 vejce natvrdo, 1 cibule, pažitka, pepř, sůl. Na masovém strojku umeleme slaninu, vejce, cibuli, přidáme nasekanou pažitku, pepř, sůl. Mažeme na tmavý chléb.

21. CHLEBÍČKOVÁ POMAZÁNKA:

1 čalamáda, 250 g měkkého salámu, 1 majonéza, 1 lžička hořčice. Čalamádu a salám pomeleme, smícháme s majonézou a hořčicí. Mažeme na veku, různě zdobíme.

20. SARDELOVÁ POMAZÁNKA:

200 g točeného salámu, 100 g másla, 1 cibule, 2 sladkokyselé okurky, 2 lžíce sardelové pasty, 1 lžíce hořčice. Máslo utřeme se sardelovou pastou, hořčicí, vmícháme strouhanou cibuli, strouhaný točený salám, jemně nakrájené okurky. Mažeme na očesnekované topinky.

19. RYCHLÁ POMAZÁNKA:

200 g šunkového salámu, 1 cibule, 2 sladkokyselé okurky, 3-4 natvrdo vařená vejce, 100 g tvrdého sýra, 1 malá majolka. Salám, cibuli, okurky a vejce umeleme na masovém mlýnku, sýr nastrouháme a vše promícháme s majolkou.

18. SPECIÁLNÍ POMAZÁNKA:

300 g šunkového salámu, 2 cibule, 1 malá majonéza (100 ml), 1/2 lžičky chilli koření. Umeleme salám i cibuli, smícháme s majonézou, chilli kořením a vychladlou pikantní směsí. Necháme přejít varem 2 lžíce kečupu, 1 lžíci hořčice, 1 lžíci octa, 1 lžíci mleté sladké papriky. Dáme do chladničky uležet, mažeme na chlebíčky, zdobíme zeleninou, petrželkou.

17. NASTAVOVANÁ POMAZÁNKA:

100 g salámu, 1 vařené vejce, 1 cibule, l sladkokyselá okurka, 2 dl mléka, 2 lžíce polohrubé mouky, 1 majolka, hořčice, pepř, sůl. Z mléka a mouky uvaříme kaši, osolíme, opepříme a vmícháme trochu hořčice. Ochladíme v hrnku se studenou vodou. Salám a vejce nakrájíme nadrobno, cibuli a okurek nastrouháme. Vmícháme do pomazánky, když je vychladlá, přidáme majolku.

16. CESTOVNÍ POMAZÁNKA:

4 natvrdo uvařená vejce, 150 g turistického salámu, 100 g taveného sýra, 100 g másla, 1 menší cibulka, mléko, hořčice, petrželka, sůl. Salám a cibuli umeleme. Máslo se sýrem vyšleháme, zjemníme mlékem, ochutíme hořčicí a do směsi vetřeme mletý salám s cibulí. Přidáme jemně nasekaná vejce, petrželku. Dobře promícháme a mažeme na chléb.

15. POMAZÁNKA ZE ŠKVARKŮ:

Do teplých škvarků přidáme drobně nakrájenou cibuli, trochu hořčice a sušenou saturejku. Chutná výborně s tmavým chlebem.

14. POMAZÁNKA NA CHLEBÍČKY:

300 g měkkého salámu, 3 tavené sýry, 5 vajec na tvrdo, 3 kyselé okurky, 1 velká cibule, 1 majolka, mletý pepř, sůl. Sýry rozetřeme s majolkou, smícháme s nastrouhanými vejci, okurkami, nastrouhaným salámem a jemně nakrájenou cibulí. Podle chuti osolíme a opepříme.

13. POMAZÁNKA NA JEDNOHUBKY:

1 sklenička Moravanky, 100 g měkkého, salámu, 1 malá majonéza. Zeleninu necháme okapat a společně se salámem pomeleme. Spojíme majonézou, osolíme a opepříme podle chuti.

12. POMAZÁNKA Z MORAVANKY:

1 Moravanka, 200 g měkkého salámu, majonéza. Rozemeleme Moravanku i salám, přidáme majonézu. Na chleba, jednohubky, obložené chlebíčky.

11. ŠKVARKOVÁ POMAZÁNKA:

250 g škvarků, 4 vařená vejce, 1 větší cibule, 3-4 kyselé okurky, hořčice, mletý pepř, sůl. Škvarky umeleme, cibuli, vejce, okurky drobně nakrájíme. Smícháme s hořčicí, osolíme a opepříme. Do této základní pomazánky můžeme přidávat prolisovaný česnek, nastrouhaný křen, křeník, kremžskou hořčici, fantazii se meze nekladou.

10. VAJEČNÁ POMAZÁNKA S KŘENEM:

100 g šunky, 6 vařených vajec, 3 lžíce strouhaného křenu, 1 jablko, 1 bílý jogurt, sůl. Šunku jemně nakrájíme, vejce a jablka nastrouháme, přidáme křen a jogurt. Osolíme podle chuti, zdobíme pažitkou.

9. ŠUNKOVÁ PĚNA:

150 g jemně mleté šunky smícháme se 100 g másla, 1 dl smetany, 1 lžící citronové šťávy, osolíme a dobře vyšleháme do pěny.

8. SALÁMOVÁ POMAZÁNKA:

Jemně umletý salám zašleháme do másla, přidáme na drobno nakrájenou cibuli, sladkokyselou okurku a osolíme.

7. VÝBORNÁ POMAZÁNKA:

250 g měkkého salámu, 3 tavené sýry, 3 vařená vejce, 1 větší cibule, 1/2 sklenice sterilovaných okurek nebo papriky, 250 g tatarské omáčky. Sýry dobře umícháme s tatarskou omáčkou na hladkou hmotu, přidáme drobně pokrájená vejce, salám, cibuli a okurky. Promícháme, můžeme zředit trochou nálevu. Z okurek, dochutíme bílým pepřem.

6. POMAZÁNKA OD MARTY:

300 g měkkého salámu, 150 g tvrdého sýra, 3 natvrdo uvařená vejce, 1 tatarská omáčka, 4 stroužky česneku, špetka mleté papriky, sůl. Salám umeleme s česnekem, vmícháme nastrouhaný sýr, jemně nasekaná vejce. Promícháme s tatarskou omáčkou, ochutíme paprikou a solí.

5. DROŽĎOVÁ POMAZÁNKA:

200 g droždí, 100 g uzeniny, 1 cibule, 4 vejce, kyselá okurka, 1 lžička hořčice, worcester, sůl. Na oleji zpěníme nakrájenou cibuli, přidáme nakrájenou uzeninu a rozdrobené droždí. Mícháme až droždí začne vonět, zalijeme rozšlehanými vejci, ochutíme worcesterem, hořčicí, osolíme. Přidáme nakrájenou okurku a mícháme až se vejce srazí. Do hotové pomazánky vmícháme nasekanou pažitku, mažeme na chleba a posypeme strouhaným sýrem.

4. ŠPIČKOVÁ POMAZÁNKA:

250 g špeku, 1 cibule, malý rajčatový protlak, pepř, sůl. Špek umeleme společně s cibulí, promícháme s rajčatovým protlakem, osolíme, opepříme. Mažeme na veku nebo chléb a posypeme jemně nakrájenými kyselými okurkami.

3. MISTIČKOVÁ POMAZÁNKA:

1 miska strouhaného salámu, 1 miska nakrájených sterilovaných okurek, 1 miska nakrájených vajec natvrdo, 1 miska tatarské omáčky. Vše společně promícháme, necháme v chladu chvíli uležet. Podáváme s pečivem.

2. PIKANTNÍ ŠKVARKOVÁ POMAZÁNKA:

750 g škvarků, 1 velká sklenice leča (0,7 litru), protlak, 2 lžíce hořčice, 2 lžičky Vegety, sůl, pálivá paprika, 6 vajec. Škvarky a lečo společně pomeleme, přidáme ostatní přísady, koření, vmícháme syrová vejce a hmotu povaříme. Vychladlou mažeme na chleby, nebo dáme do sklenic, sterilujeme a můžeme použít později.

1. POMAZÁNKA NA CHUŤOVKY:

3 vejce natvrdo uvařená a nadrobno nakrájená, 300 g měkkého salámu nakrájeného na kostičky, 2 lžíce plnot. hořčice, 3 lžíce kečupu, 2 lžíce oleje, 2 sladkokyselé okurky nakrájené na kostičky, 1 cibule, 1 malá majolka, pálivá paprika nebo feferonky podle chuti, pepř, sůl – vše promícháme.