Zmrzliny

 

20. RUSKÁ ZMRZLINA:

2 kulaté dortové oplatky, 140 g moučkového cukru, 3 vejce, 1 šlehačka. Utřeme do pěny žloutky s cukrem, vmícháme sníh z bílků a ušlehanou šlehačku. Na dno dortové formy položíme kulatou oplatku, nalijeme směs a přikryjeme druhou oplatkou. Necháme v mrazničce ztuhnout a krájíme jako dort.

19. JAHODOVÁ ZMRZLINA:

Do 1/2 litru ušlehané smetany přidáme 100–150 g moučkového cukru a oprané nakrájené jahody. Dáme do pohárků a necháme zmrazit.

18. MRAŽENÁ POCHOUTKA NA ŠPEJLI:

250 g tvarohu, 2 zakysané smetany, 7 lžiček moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, čokoláda na vaření. Tvaroh ušleháme se smetanou a osladíme. Do výlisku bonboniér nebo plastových formiček nalijeme na dno trochu rozpuštěné, ne moc horké čokolády, ušlehaný krém a zase čokoládu. Dáme je trochu ztuhnout do mrazáku, napícháme do jednotlivých porcí dřevěné lžičky a necháme úplně zmrznout.

17. POLÁRKOVÝ DORT:

1 šlehačka, 3 vejce, 3 vanilkové cukry, kakao, ovoce. Žloutky utřeme s cukrem, vmícháme tuhý sníh z bílků, ušlehanou šlehačku. Podle chuti přidáme kakao nebo rozmixované ovoce. Nalijeme do plastových formiček, posypeme vanilkovým cukrem a necháme zmrznout v mrazničce.

16. SMAŽENÁ ZMRZLINA:

Připravíme si strouhaný kokos, hustější palačinkové těsto (voda, vejce, hladká mouka), nanukový dort a rychle pracujeme. Z nanukového dortu děláme koule velikosti tenisového míčku, ponoříme je do palačinkového těsta a obalíme v kokosu. Opakujeme ještě jednou a dáme do mrazničky zmrznout. Koule smažíme jednotlivě ve velmi rozpáleném tuku tak, aby byly ponořeny. Jsou hotové, když kokos začne hnědnout. Dáme je do poháru s ovocem, ozdobíme šlehačkou a různou polevou.

15. DOMÁCÍ OVOCNÁ ZMRZLINA:

1 bílý smetanový jogurt, 2 lžíce moučkového cukru, 3 lžíce smetany ke šlehání, 2 a půl dl drobného ovoce. Ovoce rozmačkáme s cukrem, vmícháme jogurt, smetanu a nalijeme do kelímku od jogurtu. Necháme v mrazničce několik hodin ztuhnout. Vyklopíme na talířky, polijeme čokoládovou polevou, posypeme sekanými ořechy a znovu dáme do mrazničky ztuhnout.

14. CHALUPÁŘSKÁ ZMRZLINA:

4 lžíce moučkového cukru, 4 vejce, 2 šlehačky, 2 lžíce kakaa (nebo jakékoliv šťávy). Ušleháme vejce s cukrem do husté pěny, přidáme kakao, ušlehanou šlehačku a promícháme. Nalijeme do kelímku a dáme zmrazit.

13. JAHODOVÁ ZMRZLINA:

250 g jahod, 2,5 dl šlehačky, cukr podle chuti. Jahody rozmixujeme, podle chuti osladíme a zlehka vmícháme ušlehanou  šlehačku. Nalijeme do misky, přikryjeme alobalem a dáme zmrazit. Zmrzlinu vykrajujeme lžící (namáčenou ve vodě), porce zdobíme čerstvými jahodami.

12. KOKOSOVÝ NANUK:

1 zakysaná smetana, 1 bílý jogurt, 1 vanilkový cukr, 2-3 lžíce moučkového cukru, 2 lžíce jemné kokosové moučky. Vše rozmixujeme, plníme do plastových krabiček (od nanuků apod.) a necháme ztuhnout v mrazničce.

11. OVOCNÝ NANUK:

250 g tvarohu, 1 šlehačka (nebo sladká smetana), 1 vanilkový cukr, 100 g ovoce (jahody, rybíz, meruňky apod.), moučkový cukr podle chuti. Vše rozmixujeme, plníme do plastových krabiček (od nanuků apod.) a necháme ztuhnout v mrazničce.

10. JAHODOVÁ ZMRZLINA:

1 smetana na šlehání, 3 vejce, 1 lžíce moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, jahodové Granko. Ušleháme tuhý sníh z bílků, po jednom zašleháme žloutky, cukr, a ušlehanou šlehačku. Ochutíme 1 lžící jahodového Granka (nebo 1 lžící kakaa) a dáme zmrazit v kelímcích od jogurtů.

9. MRAŽENÁ JAHODOVÁ ZMRZLINA

2 kelímky nakrájených jahod, 2 bílé jogurty, 1 vanilkový cukr, smetana ke šlehání. Jahody, jogurty a vanilkový cukr rozmixujeme. Ušleháme tuhou šlehačku, vmícháme do jogurtové směsi. Rozetřeme do krabiček od nanukových dortů a dáme zmrazit.

8. DOMÁCÍ NANUKOVÝ DORT:

3 vejce, 2 šlehačky, 3 lžíce jemného krystalového cukru, 1 vanilkový cukr. Utřeme žloutky s cukrem, ušleháme tuhý sníh z bílků. Zvlášť ušleháme šlehačku s vanilkovým cukrem. Vše lehce promícháme, do části vmícháme kakao. Plníme do malých umělohmotných kelímků, zavíčkujeme a dáme zmrazit do mražáku.

7. OŘECHOVÁ ZMRZLINA:

500 ml mléka, 500 ml smetany 33%, 9 žloutků, 200 g cukru krupice, 50 g vanilkového cukru, 200 g vlašských ořechů. Mléko, cukry a vlašská jádra přivedeme k varu. Pak zalijeme žloutky rozmíchanými ve smetaně. Přecedíme a dáme zmrazit.

6. ČOKOLÁDOVÁ ZMRZLINA:

500 ml mléka, 500 ml smetany 33%, 9 žloutků, 200 g cukru krupice, 50 g vanilkového cukru, 2 ks vanilkového lusku, 50 g kakaového prášku. Mléko, cukry a rozmíchaný kakaový prášek přivedeme k varu. Pak zalijeme žloutky rozmíchanými ve smetaně. Přecedíme a dáme zmrazit.

5.KARAMELOVÁ ZMRZLINA:

60 g cukru, 80 ml smetany 33%, 3 žloutky, 330 ml mléka, 30 g vanilkového cukru. Cukr rozpustíme na karamel a zalijeme smetanou. Přidáme cukr, mléko a vyšlehané žloutky. Tuto hmotu dáme mrazit.

4. JAHODOVÁ ZMRZLINA:

500 ml mléka, 500 ml smetany 33%, 9 žloutků, 200 g cukru krupice, 50 g vanilkového cukru, 2 ks vanilkového lusku, 200 g mražených jahod. Mléko, cukry a dužninu vanilkového lusku přivedeme k varu. Pak nalijeme žloutky rozmíchané ve smetaně. Do uvařené a přecezené zmrzliny přidáme pokrájené jahody.

3. VANILKOVÁ ZMRZLINA:

500 ml mléka, 500 ml smetany 33%, 9 žloutků, 200 g cukru krupice, 50 g vanilkového cukru, 2 ks vanilkového lusku. Mléko, cukry a dužninu vanilkového lusku přivedeme k varu. Pak přilijeme žloutky rozmíchané ve smetaně. Přecedíme a dáme zmrazit.

2. PISTÁCIOVÁ ZMRZLINA:

500 ml mléka, 500 ml smetany 33%, 9 žloutků, 200 g cukru krupice, 50 g vanilkového cukru, 2 ks vanilkového lusku, 200 g pistáciových jader. Mléko, cukry a nahrubo nasekaná pistáciová jádra přivedeme k varu. Pak přilijeme žloutky rozmíchané ve smetaně. Přecedíme a dáme zmrazit.

1. TŘEŠŇOVÁ ZMRZLINA:

500 ml mléka, 500 ml smetany 33%, 9 žloutků, 200 g cukru krupice, 50 g vanilkového cukru, 2 ks vanilkového lusku, 200 g mražených třešní. Mléko, cukry a dužninu vanilkového lusku přivedeme k varu. Pak nalijeme žloutky rozmíchanými ve smetaně. Do uvařené a přecezené zmrzliny přidáme třešně a dáme zmrazit.