Nepečené řezy

 

18. OVOCNÉ ČOKOLÁDOVÉ ŘEZY:

250 g drcených sušenek, 1 hrnek míchaného nakrájeného kandovaného ovoce, 1/4 hrnku rozsekaných mandlí, 2 lžíce brandy, 100 g másla, 100 g hořké čokolády. Plech s vyšším okrajem vyložíme alobalem a vymažeme máslem. Smícháme drcené sušenky, kandované ovoce a mandle. Máslo a a čokoládu rozehřejeme v horké lázni a odstavíme. Promícháme s brandy, po krátkém vychladnutí vmícháme do suché směsi a vše důkladně spojíme. Hmotu roztlačíme na plech, přikryjeme a necháme v ledničce ztuhnout. Potřeme kakaovou polevou. Utřeme dohladka 30 g másla, 1 lžíci kakaa, 1/4 hrnku moučkového cukru, 1 lžíci horké vody. Polevu rovnoměrně rozetřeme. Hustě posypeme strouhaným kokosem a necháme ztuhnout.

17. KÁVOVÉ SALONKY:

300 g moučkového cukru, 120 g másla, 3 lžíce medu, 3 lžíce kakaa, 3 lžíce mléka, 3 lžíce černé kávy, 3 vanilkové cukry, trocha rumu. Všechny suroviny kromě rumu vaříme a mícháme asi 15 minut, pak vmícháme rum podle chuti. Hmotu nalijeme na vodou opláchnutý plech, jakmile začne tuhnout, nakrájíme na čtverečky.

16. KÁVOVÉ ŘEZY:

120 g moučkového cukru, 80 g medu, 50 g strouhané čokolády, 50 g piškotových drobků, 300 g mletých ořechů, 1 lžíce silné kávy, 1 vanilkový cukr. Vypracujeme těsto, na pocukrovaném vále vyválíme na tloušťku 1 cm. Nakrájíme na tyčinky, poléváme kávovou polevou a v chladu necháme ztuhnout.

15. NUGÁTOVÉ ČTVEREČKY:

160 g mletých sucharů, 160 g moučkového cukru, 60 g másla, 1 vejce, 3 lžíce kakaa, 2 lžíce vanilkového cukru, 2 lžíce rumu. Utřeme máslo s cukrem, přidáme vejce, mleté suchary, kakao, rum a vanilkový cukr (nasekané rozinky, kandované ovoce). Vyválíme placku, potřeme kakaovou polevou, necháme ztuhnout a nakrájíme na čtverečky.

14. OVOCNÉ SALONKY:

500 g krystalového cukru, 50 g másla, nasekané rozinky a kandované ovoce. Cukr svaříme s 0,7 litru vody na sladký sirup, přidáme máslo, zahustíme rozinkami a kandovaným ovocem. Hmotu rozetřeme na vodou opláchnutý plech, necháme ztuhnout a nakrájíme na kostky.

13. OVOCNÉ ČTVEREČKY:

250 g moučkového cukru, 130 g jemně nasekaných oříšků, 120 g marmelády, 1 lžička rumu, šťáva z 1 citronu. Cukr smícháme s ořechy, šťávou z citronu, rumem a marmeládou. Zahustíme drcenými dětskými piškoty a vypracujeme těsto. Na mikroténu vyválíme na tloušťku 0,6 cm, potřeme slabou vrstvou marmelády a posypeme kokosem. Necháme oschnout do druhého dne. Krájíme na čtverečky, namáčíme v bílkové polevě (1 bílek, moučkový cukr) a necháme ztuhnout. Jsou dobré i bez polevy.

12. OŘECHOVÉ KOSTKY:

200 g moučkového cukru, 300 g 100% tuku, 4 žloutky, 200 g mletých ořechů, 100 g mletých dětských piškotů, 2 lžíce kakaa, rum podle chuti. Ve vodní lázni rozpustíme tuk a vmícháme ostatní suroviny. Hmotu rozetřeme na alobal, pocákáme bílou i tmavou polevou a po ztuhnutí krájíme na kostky.

11. MANDLOVÝ KROKANT:

Zkaramelizujeme 300 g krupicového cukru, zalijeme 40 ml smetany, přidáme 300 g másla, 150 g loupaných mandlových lupínků. Hmotu nalijeme na vymazaný plech a než ztuhne, nakrájíme na 2 cm kousky. Po ztuhnutí máčíme v horké čokoládě.

10. MANDLOVÉ KOSTKY:

250 g oloupaných mandlí, 200 g moučkového cukru, 1 bílek. Mandle umeleme a smícháme s ostatními surovinami, je-li těsto příliš tuhé, přidáme půl bílku. Vyválíme na tloušťku 1 cm, přepůlíme a spojíme krémem. Utřeme 150 g másla, 100 g moučkového cukru, vmícháme 100 g mletých dětských piškotů, přidáme rum nebo vaječný koňak podle chuti. Zatížíme a necháme do druhého dne uležet v chladu. Poléváme čokoládou, krájíme na malé kostky.

9. KOKOSOVÉ ŘEZY:

Ve vodní lázni rozpustíme 250 g tuku Hera, přidáme 300 g moučkového cukru, 250 g strouhaného kokosu, 150 g sušeného mléka, 2 bílky, trochu rumu. Polovinu vypracované hmoty rozetřeme na alobal, do zbylé hmoty vmícháme trochu kakaa a rozetřeme na těsto. Poléváme čokoládou, krájíme na obdélníčky, zdobíme linkami bílé polevy.

8. NEPEČENÉ KRUPICOVÉ ŘEZY:

250 g instantní krupicové kaše, 200 g moučkového cukru, 450 g tuku Omega, 200 g strouhaného kokosu, 300 g sušeného mléka, 1 vanilkový cukr, šťáva z 1 citronu, trocha mléka a rumu. Do rozpuštěného tuku vmícháme všechny suroviny, podle potřeby přidáme mléko, podle chuti rum. Vypracujeme těsto, rozetřeme na plech vyložený alobalem, uhladíme a 1 hodinu necháme v chladu zatuhnout. Potřeme žloutkovým krémem z 200 g krupicového cukru, 1 vanilkového cukru, 250 g másla, 2 lžic rozpuštěného tuku Omega, 4 žloutků, 1 vejce. Ve vodní lázni vyšleháme vejce, žloutky a cukr do hustého krému. Do studeného postupně zašleháme máslo a vychladlý rozpuštěný tuk Omega. Krém necháme znovu zatuhnout, nejlépe v mrazničce. Potřeme polevou. Ve vodní lázni rozpustíme 250 g tuku Omega, prosejeme a vmícháme 6 lžic moučkového cukru, 3 lžíce sušeného mléka, 2 lžíce kakaa, 1 lžíci Solamylu. Po lžících zamícháme podle potřeby trochu teplé vody a vymícháme hladkou polevu. Celý moučník posypeme strouhaným kokosem a v chladu necháme ztuhnout. Krájíme na řezy.

7. OŘECHOVÉ SALÓNKY:

500 g pískového cukru, 60 g másla, 2 lžíce strouhaných ořechů, 1/4 l mléka, 1 lžíce rumu. Mléko, cukr a máslo mícháme na ohni do zlatova. Sejmeme z ohně, přidáme rum, ořechy a promícháme. Nalijeme na vodou opláchnutý plech, necháme zatuhnout a krájíme na obdélníčky.

6. NEPEČENÝ NUGÁT:

250 g moučkového cukru, 250 g 100% tuku, 2 vejce, 500 g piškotů, 30 g kakaa, 50 g rozinek, 5 lžic rumu. Ve vodní lázni necháme rozpustit tuk, přidáme jemně rozdrcené piškoty, prosetý cukr, vejce a rozinky namočené v rumu. Promícháme a vzniklou hmotu rozválíme na pocukrovaném vále na tloušťku 1 cm. Povrch uhladíme tak, že přiložíme mikrotenový sáček, přes který válečkem těsto vyrovnáme. Polijeme čokoládovou polevou. Po zatuhnutí krájíme na malé čtverečky.

5. OŘECHOVÉ TYČINKY:

150 g moučkového cukru, 150 g mletých vlašských ořechů, 1 lžíce meruňkové zavařeniny, 1 lžíce rumu. Smícháme ořechy s cukrem a zavařeninou. Vyválíme pomocí mikrotenového sáčku, potřeme rumem. Krájíme tyčinky a obalujeme v jemném krupicovém cukru.

4. OŘECHOVÉ NEPEČENÉ ŘEZY:

200 g moučkového cukru, 1 vejce, 200 g jemně mletých ořechů, rum. Ořechy smícháme s cukrem, vejcem a přilijeme tolik rumu, aby těsto bylo vláčné. Na pocukrovaném alobalu vyválíme 3 stejné pruhy na stéblo silné. Každý pruh potřeme rozpuštěnou čokoládou a skládáme na sebe. Povrch potřeme čokoládou a zdobíme ořechy. Necháme ztuhnout a krájíme na malé řezy.

3. TŘÍBAREVNÝ KOKOSOVÝ ŘEZ:

180 g moučkového cukru, 250 g kokosové moučky, 1 slazené kondenzované mléko, rum. Kokosovou moučku smícháme s kondenzovaným mlékem, přidáme tolik cukru, aby hmota byla tuhá a ochutíme rumem (asi 2 lžíce). Rozdělíme na 3 části. Jednu necháme bílou, druhou obarvíme 2 lžícemi kakaa, třetí červeným potravinářským barvivem. Každý díl zformujeme do válečku dlouhého 30 cm a rozválíme na šířku 5 cm. Pláty potřeme kondenzovaným mlékem, naskládáme na sebe a necháme v chladu ztuhnout.

2. KREMEŠ OD SOUSEDKY:

Na velký plech rozložíme Be-Be sušenky ( asi 3 balíčky). Potřeme pudinkovým krémem, šlehačkou, opět sušenky a polijeme čokoládovou polevou. Krém: uvaříme pudink z 1 l mléka, 3 vanil. pudinků, 3 lžic kryst. cukru, 1 van. cukru a 1 lžíce pol. mouky. Do vychladlého vmícháme 125 g másla. Šlehačku připravíme podle návodu ze 4 balíčků práškové šlehačky, ale množství mléka dáme jen na 3 balíčky, aby byla tužší. Vmícháme do ní 1 ztužovač šlehačky

1. OPLATKOVÉ FÍKOVÉ ŘEZY:

250 g ml. cukru, 250 g 100% tuku, 3 vejce, 1/2 balíčku piškotů, 1 balíček fíků, 1 čokoláda na vaření, rum, obdélníkové dortové oplatky. Nad párou rozpustíme tuk, přidáme nalámanou čokoládu, cukr, umleté fíky a postupně vejce. Mícháme do zhoustnutí, ale nesmí vařit. Dortový oplatek potřeme 1 cm směsi, poklademe piškoty, pokapeme rumem a potřeme směsí tak, aby piškoty byly zakryté. Zakryjeme druhým oplatkem, zatížíme a v chladu necháme uležet. Polijeme čokoládovou polevou a krájíme na malé řezy.