Nepečené cukroví s kávou

 

18. KÁVOVÉ KULIČKY:

100 g drcených dětských piškotů, 100 g slazeného kondenzovaného mléka, 100 g másla, 2 lžičky instantní kávy. Drcené piškoty pokapeme kávou rozpouštěnou ve 3 lžících horké vody, vmícháme zahřáté mléko a opatrně máslo. Kousky hmoty obalujeme ve strouhaném kokosu nebo kakau.

17. ČOKOLÁDOVÉ DOUTNÍKY:

Balíček dětských piškotů, 1 sáček želé bonbonů, 150 g moučkového cukru, 125 g másla, 2 lžíce rumu, 2 lžíce kakaa, 2 lžíce kávy. Piškoty pomeleme, smícháme se změklým máslem, přidáme rum, kakao, kávu a vypracujeme vláčnou hmotu. Vmícháme želé bonbony nakrájené na kostičky. Tvarujeme kuličky, máčíme v čokoládové polevě (čokoláda na vaření, tuk) a necháme ztuhnout.

16. KÁVOVÉ OŘECHY:

250 g mletých ořechů, 150 g moučkového cukru, 2 lžic meruňkové zavařeniny, 1 lžíce silné černé kávy. Vypracujeme vláčnou hmotu, kousky obalujeme v moučkovém cukru, vtlačujeme do ořechových formiček a vyklopíme. Potřeme ledovou kávovou polevou. Utřeme dohladka 100 g moučkového cukru s 1 lžící horké vody a přikápneme trochu silné kávy.

15. KÁVOVÉ NUGÁTKY:

Ve vodní lázni rozpustíme 250 g 100% tuku, přidáme 250 g moučkového cukru, 80 g vanilkového pudinku, 1 lžíci kakaa, 1 lžíci jemně mleté kávy a 15 minut mícháme. Hmotu nalijeme na vodou vypláchnutý plech a po ztuhnutí vykrajujeme formičkou různé tvary.

14. KÁVOVÉ ÚLKY:

100 g moučkového cukru, 100 g rozehřátého másla, 2 vejce, 250 g mletých dětských piškotů, 100 g mletých ořechů, 2 lžíce kakaa, 6 lžic silné kávy, 2 lžice rumu. Vypracujeme těsto, plníme do formiček úlků, vyklepne a obráceným koncem vařečky vyhloubíme. Kávovým krémem naplníme a přilepíme na kokosky. Poléváme čokoládou.

13. KÁVOVÉ OŘECHY:

250 g ml. ořechů, 150 g ml. cukru, 2 lžíce rybízového džemu, 1 lžíce silné černé kávy. Džem utřeme s cukrem, vmícháme vychladlou kávu a nakonec ořechy. Propracujeme a natlačíme do vymazaných a vysypaných formiček. Necháme do druhého dne schnout ve formičkách na teplém místě.

12. KÁVOVÉ TYČINKY:

140 g ml. ořechů, 140 g ml. cukru, 100 g čokolády na vaření, 1 vejce, 2 lžíce silné černé kávy. V horké lázni necháme rozpustit čokoládu, vmícháme kávu, vejce, cukr a nakonec ořechy. Těsto na pocukrovanném vále rozválíme na plát vysoký 1 cm, nakrájíme na krátké tyčky a do druhého dne necháme schnout.

11. KÁVOVÁ ZRNA:

3 lžíce moučkového cukru, 4 lžíce rozpuštěného másla, 2 lžíce vanilkového pudinku, 2 lžíce kakaa, 2 lžíce mleté kávy. Z vypracovaného těsta tvarujeme malé oválky, uprostřed nožem naznačíme střed jako u kávového zrna. Necháme v chladu ztuhnout. Můžeme namáčet v čokoládové polevě.

10. KÁVOVÉ LANÝŽE:

Ve vodní lázni rozpustíme 200 g čokolády na vaření a 20 g másla. Ve 3 lžících smetany ke šlehání rozpustíme 20 g ztuženého tuku, 2 lžíce moučkového cukru, 3 lžíce kávového likéru, 2 lžíce kakaa, 1 lžičku mleté kávy a vyšleháme do krému. Vmícháme rozpuštěnou čokoládu a hmotu rozetřeme na fólii na výšku 1 cm. Necháme vychladnout. Nakrájíme na kousky, prsty tvarujeme oválky a tupým nožem naznačíme uprostřed rýhu. Posypeme kakaem smíchaným s moučkovým cukrem a necháme ztuhnout v chladničce.

9. KÁVOVÉ PRALINKY:

100 g ztuženého tuku, 250 g másla, 100 g medu, 3 lžičky kakaa, 2 lžičky instatní kávy, 1 lžíce rumu. Ve vodní lázni necháme rozpustit ztužený tuk, odstavíme a necháme mírně vychladnout. Vmícháme máslo, med, kakao, kávu, rum a utřeme hladkou hmotu. Necháme v chladničce ztuhnout. Umeleme 200 g oloupaných mandlí, smícháme se 150 g sušeného mléka, 1 lžící medu, 2 bílky. Z těsta vypracujeme falešný marcipán. Vyválíme na pocukrovaném alobalu a krájíme na čtverečky. Na každý položíme kousek kávového krému a zabalíme. Dáme ztuhnout do chladničky, zdobíme rozpuštěnou čokoládou.

8. KÁVOVÉ BONBONY:

150 g krystalového cukru uvaříme s 1 dl černé kávy na hustý sirup. Přidáme 150 g mletých ořechů a vymícháme na hustou kaši. Tvarujeme bonbony, které obalujeme v jemně mleté kávě. Dáváme do papírových košíčků.

7. PIŠKOTOVÉ KLOBOUKY:

Polovinu kulatých dětských piškotů potřeme čokoládovým krémem (např. kousek másla utřeme s Nugetou apod.). Přiklopíme piškoty namočenými krátce ve studené silné černé kávě s rumem. Necháme v lednici ztuhnout, pak potřeme čokoládovou polevou. Znovu necháme v chladu ztuhnout.

6. KÁVOVÉ OŘECHY:

50 g mletých ořechů, 150 g moučkového cukru, 1 lžíce zavařeniny (meruňková apod.), 1 lžíce studené černé kávy. Všechny suroviny smícháme, vypracujeme těsto. Do kousků těsta vložíme vždy půlku vlašského ořechu, vytvarujeme jako kávová zrna a necháme na vále hodinu proschnout. Polijeme hustou kávovou polevou.  Utřeme 200 g moučkového cukru (prosátého) s potřebným množstvím horké silné černé kávy.

5. KÁVOVÉ KULIČKY:

2 bílky, 220 g moučkového cukru, 120 g mletých ořechů, 1 vanilkový cukr, 3 kapky kávové tresti. Ušleháme sníh z bílků. Vmícháme cukr, ořechy, ochutíme kávovou trestí a třeme asi 15 minut. Do příliš řídké hmoty přidáme ořechy a cukr. Tvarujeme kuličky, necháme zaschnout a potřeme kávovou polevou. Zalijeme 2 lžícemi horkého mléka, 250 g moučkového cukru a třeme. Přidáme 1-2 lžíce silné vařené instantní kávy a dohladka utřeme.

4. KÁVOVÉ KANDOVANÉ HRUDKY:

50 g moučkového cukru, 50 g másla, 2 syrové žloutky, 4 lžíce kakaa, 1 lžička mleté kávy, citronová šťáva. Máslo utřeme s cukrem a žloutky. Vmícháme kakao, kávu, trochu ochutíme citronovou šťávou. Do směsi dáme piškotové drobky, nakrájené kandované ovoce, hrubě nasekané ořechy. Necháme v chladničce ztuhnout. Tvarujeme kuličky, obalujeme v nastrouhané čokoládě.

3. PIŠKOTOVÝ MOUŘENÍN:

4 pomazánková másla, 4 šlehačky, 3 balíčky dětských piškotů, 1/2 litru uvařené kávy Nescafé. Na větší hluboký plech rozložíme 1 a půl balíčku piškotů, které zakapeme silně kávou a potřeme šlehačkovým krémem. Máslo utřeme se šlehačkou (nešlehanou) a trochou moučkového cukru do hustého krému. Zakryjeme piškoty, pokapeme kávou, potřeme krémem a posypeme Grankem. Necháme do druhého dne uležet.

2. RYCHLÝ MOUČNÍK:

Dětské piškoty navlhčíme mlékem, naskládáme na dno dortové formy a potřeme kávovým krémem. Utřeme 250 g másla s 250 g moučkového cukru, 2 žloutky, trochou svařené kávy a 1 lžičkou rumu. Na vrstvu krému položíme okapané meruňky a vrstvy opakujeme, končíme piškoty. Necháme přes noc v ledničce ztuhnout. Druhý den zdobíme ušlehanou smetanou.

1. KAKAOVÁ ZRNA S RUMOVOU PŘÍCHUTÍ: 

9 lžic mletého cukru, 9 lžic rozpuštěného másla, 9 lžic Solamylu, 30 g kakaa, 2 lžíce mleté kávy, 1 bílek, rum podle chuti. Vypracujeme těsto, tvarujeme kuličky, které uprostřed rozdělíme rýhou na tvar kávového zrna. Polijeme čokoládou.