Dorty s tvarohem

 

 

5. TVAROHOVÝ OVOCNÝ DORT:

300 g přislazeného tvarohu, 1 velká plechovka meruňkového kompotu, 1 sáček želatiny, 1 ušlehaná šlehačka (nejlépe ze sušené od Dr. Oetkera). Želatinu upravíme podle návodu ve 3 dl slité kompotové šťávy. Prochladlou smícháme s tvarohem, ušlehanou šlehačkou a 2/3 meruněk. Ovocnou hmotu nalijeme do formy vyložené přilnavou fólií a necháme v chladu ztuhnout. Druhý den vyjmeme, ozdobíme šlehačkou, zbylými meruňkami a hoblinkami čokolády.

4. OVOCNÝ DORT:

500 g měkkého tvarohu, 3 dl moučkového cukru, 1 vanilkový cukr, 250 g změklého tuku, 2 vejce. Utřeme tuk s cukrem, vejci, tvarohem. V 1 dl vlažné vody necháme nabobtnat 2 lžíce želatiny a zalijeme 1/4 litrem horkého mléka. Promícháme a přidáváme do tvarohové směsi, společně vyšleháme. Do vychlazené dortové formy nalijeme polovinu směsi, poklademe piškoty, ovocem, pokapeme rumem a zalijeme zbytkem směsi. Dáme na hodinu do mrazáku.

3. OVOCNÝ TVAROHOVÝ MOUČNÍK:

500 g tvarohu, 2 dl horkého mléka, 2 lžíce želatiny, 150 g moučkového cukru, 1/8 másla, vanilkový cukr. Želatinu namočíme v 1/2 dl vody. Dortovou formu vyložíme fólií a poklademe ovocem (na které máme chuť). V mixéru rozmixujeme horké mléko, tvaroh, cukr, máslo, namočenou želatinu a vanilkový cukr. Opatrně nalijeme na ovoce. Do směsi rychle klademe piškoty namočené v rumu. Necháme v chladničce ztuhnout.

2. TMAVÝ TVAROHOVÝ DORT:

250 g polohrubé mouky, 250 g moučkového cukru, 250 g másla, 2 vejce, 50 g kakaa, 3 lžičky prášku do pečiva. Utřeme máslo s cukrem, vejci, přidáme mouku prosetou s kakaem a práškem do pečiva. Těsto rozdělíme na polovinu, jeden díl dáme do dortové formy vyložené pečicím papírem. Utřeme 500 g tvarohu s 125 g másla, 200 g moučkového cukru, 1 vanilkovým cukrem, 2 vejci, 1 vanilkovým pudinkem, 2 lžícemi citronové šťávy. Krém natřeme na těsto. Do zbytku těsta zamícháme zakysanou smetanu (125 g) a rozetřeme na tvarohový krém. Dort pečeme asi hodinu při 180 °C. Před podáváním hodně pocukrujeme, ozdobíme rozinkami a sekanými mandlemi.

1. TVAROHOVÝ DORT:

40 g strouhanky, 120 g moučkového cukru, 500 g měkkého tvarohu, 3 vejce, 1 vanilkový cukr, 1 balíček dětských piškotů. Žloutky ušleháme do pěny s polovinou cukru, přidáme tvaroh, vanilkový cukr. Z bílků ušleháme tuhý sníh, přidáme zbytek cukru a vyšleháme do husta. Lehce vmícháme do žloutkové směsi společně se strouhankou. Piškoty vyložíme dno vymazané a moukou vysypané dortové formy. Nalijeme tvarohovou směs a upečeme v mírnější troubě.