Řezy punčové

Punč je název pro široké spektrum nápojů, ať nealkoholických či alkoholických, které většinou obsahují ovoce či ovocnou šťávu.

 

5. PUNČOVÉ TŘÍBAREVNÉ ŘEZY:

3 lžíce polohrubé mouky, 4 lžíce krupicového cukru, 4 vejce, 4 lžíce vody, 1/2 prášku do pečiva. Žloutky vyšleháme s cukrem, vodou, přidáme mouku prosetou s práškem do pečiva a sníh z bílků. Těsto rozdělíme na dvě části a každou zvlášť upečeme na plechu vyloženém pečicím papírem. Mezitím připravíme tříbarevné těsto. 2 hrnky polohrubé mouky, 2 hrnky moučkového cukru, 250 g másla, 7 vajec, 1/2 prášku do pečiva. Žloutky utřeme s cukrem, máslem, vmícháme mouku prosetou s práškem do pečiva a sníh z bílků. Těsto rozdělíme na tři díly. Jeden díl zůstane světlý, druhý díl obarvíme kakaem a třetí díl obarvíme červeným potravinářským barvivem (na špičku nože). Na plech vyložený pečicím papírem klademe barevné pruhy těsta střídavě vedle sebe a upečeme jako celek. Piškotový plát potřeme pikantním džemem, přiložíme tříbarevné těsto, propícháme vidličkou a polijeme 1/2 litrem ovocného sirupu smíchaného s 1 dl rumu. Potřeme džemem a přiložíme druhý piškotový plát. Povrch moučníku polijeme ovocnou polevou (polotovar) a necháme ztuhnout.

4. PUNČOVÉ ŘEZY S KOKOSEM:

400 g polohrubé mouky, 300 g moučkového cukru, 8 vajec, 6 lžic vlažné vody. Žloutky vyšleháme s cukrem, přilijeme vodu, přidáme mouku prosetou s práškem do pečiva a sníh z bílků. Dvě třetiny těsta rozetřeme na vymazaný, vysypaný plech a upečeme. Zbytek těsta upečeme zvlášť. Vychladlý řez pokropíme rumem, potřeme džemem a punčovou nádivkou. Rozdrobíme do mísy zbytek upečeného těsta, promícháme s rozmixovaným meruňkovým kompotem, malou skleničkou rybízového
džemu, 2 lžícemi rumu a vmícháme 100 g rozinek. Na punčovou nádivku rozetřeme kokosový krém. Povaříme 7 minut 1/4 litru. mléka s 120 g kokosu. Zvlášť vyšleháme 250 g másla s 250 g moučkového cukru, 1 vanilkovým cukrem a vmícháme vychladlou kokosovou kaši. Povrch posypeme strouhanou čokoládou.

3. PUNČOVÉ ŘEZY:

140 g polohrubé mouky, 140 g moučkového cukru, 4 vejce, 1 vanilkový cukr. Utřeme žloutky s moučkovým i vanilkovým cukrem do pěny, střídavě po lžících vmícháme prosetou mouku a ušlehaný sníh z bílků. Těsto rozetřeme na vymazaný, vysypaný plech a v předem vyhřáté troubě upečeme do růžova. Vychladlý piškotový plát podélně rozřízneme na 3 díly. Jeden díl rozdrobíme do mísy, přidáme kousek másla, marmeládu, rum, nahrubo nasekané ořechy, rozinky a vypracujeme vláčnou punčovou směs. Jeden díl těsta potřeme marmeládou, roztřeme punčovou směs, přiklopíme druhým dílem těsta, také potřeného marmeládou. Spojené řezy zatížíme, pak polijeme citronovou polevou (200 g moučkového cukru, šťáva z 1/2 citronu, 1 lžíce vřelého mléka).

2. PUNČOVÝ KOKOSOVÝ ŘEZ:

150 g hladké mouky, 200 g moučkového cukru, 6 vajec, 1 lžíce vlažné vody, trocha prášku do pečiva. Vejce vyšleháme s cukrem a vlažnou vodou do husté pěny. Vmícháme mouku s práškem do pečiva. Rozetřeme na vymazaný, moukou vysypaný plech a upečeme. Vychladlý plát potřeme punčovou nádivkou. Smícháme 2 balíčky pomletých piškotů se 3 lžícemi rybízové marmelády, 1 dl rumu a trochou šťávy. Na punčovou nádivku rozetřeme kokosový krém. Do 1/4 litru vařícího mléka nasypeme 200 g kokosové moučky, odstavíme. Rozšleháme 250 g másla se 100 g moučkového cukru, přidáme vychladlou kokosovou směs. Moučník polijeme čokoládovou polevou.

1. PUNČOVÉ ŘEZY:

150 g polohrubé mouky, 150 g moučkového cukru, 2 vejce, 2 žloutky, citronová kůra. Utřeme vejce, žloutky, citronovou kůru a cukr. Vmícháme mouku a sníh ze 4 bílků. Těsto rozetřeme na vymazaný a vysypaný plech (pečicí papír) a po upečení nakrájíme na 3 díly. Každý pokropíme rumem, rozmíchaným s trochou ovocného sirupu. Spodní díl potřeme meruňkovou marmeládou a rozetřeme polovinu punčové hmoty. Svaříme trochu vody se 150 g moučkového cukru na nit, do vychladlého vmícháme 150 g mletých piškotů, 150 g mletých ořechů, 50 g strouhané čokolády, šťávu z 1/2 citronu, rum. Přiklopíme druhým dílem, znovu potřeme marmeládou a zbytkem hmoty. Přiložíme třetí díl, zatížíme a necháme 2 hodiny proležet. Zdobíme rumovou polevou.